Ah şu 2022’de neler çektim

Yine göz açıp kapayıncaya kadar ömrümüzden 1 sene daha gitti. 2021 yılının son yazısını yazdığım sanki daha dün gibi geliyor. Ve eminim çok kısa geçen bir zaman sonra bu sefer de 2022 yılı için aynı şeyleri söylüyor olacağız.

 

İyisi ile de kötüsü ile de bu yılı da geride bırakıyoruz. Az evvel merak edip 2022’de neler oldu diye wikipedia’ya baktım. Neler neler olmuş ve bir çoğunu unutup geçmişiz.

 

Elbette bende bu başlığı atarken aslında fotoğrafçı kimliğimi düşünerek yazdım. Elbette farklı versiyonları da mevcut. “Ah şu hayatta neler çektim” başlığı altında fotoğraf sergisi bile düzenlenebilir.

 

Her yıl olduğu gibi 2022’de de uzun pozlama çekimleri yaptım. Beni en çok mutlu eden çekim tekniği. Onun dışında bu yıl bolca gelin damat, emlak, otel ve menü çekimleri yaptım. Elbette bu işler ticari olduğu için diğerleri kadar keyif vermiyor bana.

 

Ayrıca yıllardır olduğu gibi bu sene de tekne yarışlarını çektim. Bodrum Açık Deniz Yelken klubü’nün sene başında başlayan kış trofesi ve yılın sonuna doğru başlayan Güz trofesi bende yine büyük heyecan yarattı. Tirhandil Cup ve Bodrum Cup ise çok güzel vakitler geçirdiğimiz zamanlardı.

 

Bu yıl ayrıca ilk defa spor salonunda çekim yapma fırsatı yakaladım. Bodrumspor Kadın Voleybol takımının maçlarının fotoğraflarını çektim. Benim için çok farklı bir deneyim oldu. Çünkü ışık dışarıya göre oldukça az ve sporcuların hareketleri çok hızlı. Biraz acemilik yaşadıktan sonra neyseki çabucak toparladım.

 

Ben 2022’de çektiklerime bu yıla veda ediyorum. 2023 yılının hepimize sağlık, sıhhat ve mutluluk getirmesini diliyorum. Hepinize iyi yıllar.