3.Red Bull Uçuş Günü

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen Red Bull Uçuş günü, 26 Mayısta Caddebostan Sahilinde gerçekleşti.

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren sahilde toplanan kalabalık öğlene doğru oldukça artarak, geç gelenlerin yer bulmasını oldukça güçleştirdi. 140bin’den fazla izleyicinin yarışmayı yerinde izlediği tahmin ediliyor.

 

El yapımı uçakların denize atlamasını beklerken,  Fly board  gösterisi izlemeye değerdi.  Flying Bulls paraşüt ekibinin helikopterden atlayacakları anonsu yapılınca, tüm izleyicilerin gözleri gökyüzüne yükseldi. İlk başta çok küçük görünmelerine rağmen hızla yere doğru yaklaşıp, herkesi heyecanlandıracak kadar paraşütlerini geç açmaları ile muhteşem bir gösteri sundular. Hemen ardından ise Pal Takats’ın motorlu paragliding gösterisi gerçekleşti.

 

Ve artık yarışmanın başlama vakti gelmişti. Organizasyona 8 ayrı şehirden 36 takım kendi hazırladıkları mekanik, el yapımı ve yaratıcı uçuş makinalarıyla 6 metrelik rampadan suya atlayarak en uzak mesafeye gitmeye çalıştılar.  Oldukça keyifli ve ilginç görüntülere sahne olan atlayışlardan, 30 metre mesafe ile Türkiye rekoru kıran “Angara Börds” ekibi bu senenin birincisi oldu.